Управління автомобілем в умовах негоди

Управление автомобилем в условиях непогоды

Зміст

  1. Небезпеки під час їзди в негоду
  2. Що обов’язково необхідно зробити перед виїздом у негоду
  3. Правила керування автомобілем у негоду
  4. Керування автомобілем під час дощу
  5. Керування автомобілем у снігопад
  6. Керування автомобілем в ожеледь
  7. Керування автомобілем у туман
  8. Керування автомобілем при яскравому сонці
  9. Додаткові рекомендації

Небезпеки під час їзди в негоду

Настання зимових холодів уже давно асоціюється у вітчизняних автолюбителів із заторами на дорогах через часті ДТП. Зростаюча кількість аварій фіксується з появою першої скоринки льоду, відкриваючи рахунок жертв ожеледиці. На жаль, до цього підготувати автошкола вас не зможе, тільки якщо ви від самого початку не навчаєтесь керувати автомобілем у холодну пору року, коли і погода відповідна. Або якщо ви не пройшли контраварійне водіння. Але дати хорошу теоретичну базу і пояснити, як поводитися на дорозі взимку, які фари вмикати під час дощу і які заходи безпеки під час водіння вживати до виїзду взимку, автошкола Одеси Pegas зможе незалежно від пори року. І навіть зараз ми хочемо зайвий раз нагадати водіям як уникнути зайвої небезпеки під час водіння автомобіля в негоду.

Що обов’язково необхідно зробити перед виїздом у негоду

Якщо вам обов’язково потрібно виїхати на машині в негоду і уникнути цього не можна, то перед тим, як сісти за кермо, слід перевірити працездатність усіх систем автомобіля. Сюди входять двірники, фари, наявність усіх необхідних витратних матеріалів і рідин у машині. Також у холодну пору року краще мати при собі в машині лопатку для очищення снігу, рукавиці, теплу ковдру, запас води та їжі.
Не варто виїжджати на машині, не очистивши попередньо її від снігу. Деякі водії настільки поспішають вирушити в дорогу або ж так упевнені у своїх силах, що не те, що не очищають машину від снігу, вони не очищають від криги та паморозі навіть лобове скло, кажучи, що воно й так відтане під час руху. Але так робити не варто. Це значно погіршує видимість, а якщо залишити сніг на машині, то під час їзди він може просто впасти на ваше скло або на транспорт іншої людини, зіпсувавши огляд або налякавши водія.

Перевірити шини

Досвідчені фахівці радять, перш за все, відповідально ставитися до основних правил водіння автомобіля в поганих погодних умовах і своєчасно проводити заміну літньої гуми на зимову. Це просте і легко здійсненне правило врятувало вже не одне життя.
Навіть старі і частково зношені зимові шини кращі, ніж нові літні. Звісно, потрібно щоб вони були не “лисі”, а мали необхідний візерунок протектора. Але зараз мова саме про матеріал шин. Всесезонні шини навіть найвищої якості втрачають властивості, необхідні для міцного зчеплення з дорогою, за низьких температур. А зимові шини якраз розраховані на такі погодні умови, і дають змогу забезпечити необхідні заходи безпеки під час водіння. Також зимова гума має інший малюнок протектора, що також підвищує безпеку і комфорт керування автомобілем під час дощу або снігу.
Не забувайте про те, що повний привід хоч і покращує маневреність автомобіля, але не є причиною відмовитися від зимової гуми. Привід машини не впливає на зчеплення шин і дороги і не може підвищити функціональність літньої гуми в холодну погоду.

Перевірити всі світлові прилади

Одна з причин небезпеки водіння автомобіля в погану погоду – це те, що машину через сірість, туман, дощ або сніг набагато гірше видно. Тому обов’язково потрібно дотримуватися світлового режиму і їздити тільки зі справними фарами. Світло фар робить автомобіль помітним навіть під час завіси дощу або снігу. Тому перед виїздом перевіряйте справність світлових приладів автомобіля.
Але для кожного періоду передбачені свої правила використання фар. Наприклад, з жовтня по травень за межі міста слід виїжджати тільки з увімкненим ближнім світлом. Також не забувайте про те, як важливо вчасно перемикати ближнє і дальнє світло. Адже фарами можна засліпити інших водіїв і спровокувати аварійну ситуацію. А в умовах поганої погоди маневрувати і уникнути зіткнення буде ще складніше і небезпечніше.

Правила керування автомобілем у негоду

Керування автомобілем під час дощу, снігу або інших несприятливих погодних умов вимагає підвищеної уважності та концентрації від водія.
Наша автошкола застерігає своїх учнів від швидкої їзди в негоду. Навіть при дуже великому поспіху потрібно пам’ятати про небезпеку, на яку наражаються всі учасники руху в момент перевищення швидкості. Тут якнайкраще розкривається сенс приказки: “Тихіше їдеш – далі будеш”. І це стосується транспорту будь-якої категорії водійських прав.
Основним принципом, на якому майстри зазвичай загострюють увагу новачків, є обережне виконання маневрів. Усі повороти повинні мати невеликий кут і здійснюватися плавно, без різких рухів. Ну і, звичайно, потрібно користуватися гальмуванням двигуном, перемикаючись на низьку передачу.

Керування автомобілем під час дощу

vozhdeniye-pod-dozhdem-ukНе використовуйте режим “круїз-контроль” під час поганої погоди або керуванні автомобілем під час дощу. Він призначений тільки для сухої дороги. А на мокрій трасі або в дощ “круїз-контроль” підвищує ризик аквапланування. Якщо умови погоди не найкращі, то ніякий режим не зможе краще керувати автомобілем, крім вас самих. Саме ви зможете зробити все можливе, щоб уникнути зіткнення або аварії.
Як їздити в дощ? Під час дощу зчеплення коліс з дорогою погіршується, тому їздити на високій швидкості не варто. Обов’язково зменшуйте швидкість під час виконання маневрів, об’їзду калюж або ям, поворотів тощо. Гальмівний шлях під час дощу також збільшується, тому стежте за тим, яка відстань між вами та іншими учасниками дорожнього руху.
Які ще особливості водіння в дощ? Після того, як ви проїхали по калюжі, краще натисніть на гальма злегка, щоб просушити колодки. Якщо дощ дуже сильний, крім габаритних вогнів також використовуйте фари ближнього світла.

Керування автомобілем у снігопад

deystviya-voditelya-v-gololed-ukБезпека на дорозі в снігопад передбачає максимальне збільшення гальмівного шляху і граничну акуратність на перехрестях і поворотах. Слід уникати різкого гальмування або перебудови, тим більше на високій швидкості.
Якщо ваша машина не оснащена автоматичною системою гальмування, то скоротити гальмівний шлях можна, переривчасто натискаючи на педаль гальма. Уникнути заметів на зимовій дорозі під час повороту також дасть змогу повільне повертання керма і рівномірна швидкість під час маневру.

Керування автомобілем в ожеледь

Зимові замети – річ нерідка. І наступне, на що варто звернути увагу – водіння на безпечній відстані від інших транспортних засобів, бо ожеледь збільшує гальмівний шлях у кілька разів. Усі курси водіння в нашій автошколі містять блок інформації, присвячений цій темі. На його сторінках ви можете знайти необхідну інформацію щодо дотримання дистанції та швидкісного режиму.

Керування автомобілем у туман

vozhdeniye-v-tumane-ukПравила водіння автомобіля в туман відрізняються від водіння в умовах іншої негоди. Туман сильно знижує видимість. Тому швидкість при тумані краще знизити, і сильно. Розраховується оптимальна швидкість для керування автомобілем у туман просто. Це половина від відстані видимості. Наприклад, якщо видимість 60 метрів, то швидкість буде 30 км/год.
Також використовуйте не фари дальнього світла, а ближнього, плюс протитуманні фари. Їхнє жовте світло краще проникає в туман і дає змогу бачити далі.
Не забувайте, що в тумані сильно спотворюється реальна відстань до людей і предметів. Вони можуть бути набагато ближчими, ніж здаються. І враховуйте погану видимість під час керування автомобілем, і будьте гранично обережні!

Керування автомобілем за яскравого сонця

vozhdeniye-pri-yarkom-solnechnom-svete-ukЯкщо ви їдете проти сонця, то безпеку на дорозі в такому разі підвищить протисонячний козирок і окуляри. Навіть якщо на дорозі багато предметів відкидають тінь, то очі швидко втомлюються і знижується швидкість реакції. Можна навіть не помітити ями або купини. У такому разі теж допоможуть сонцезахисні окуляри.
Бувають ситуації, коли світло ззаду спотворює кольори і складно розрізняти навіть відтінки світлофора та фари іншого транспорту. Так можна пропустити попередження від водія про маневр. Тоді постарайтеся вести машину так, щоб тінь від неї потрапляла на задні фари транспорту, що йде попереду вас. Так ви зможете краще бачити сигнали від водія поруч.

Додаткові рекомендації

Якщо ж усе-таки стався занос, то не зупиняйтеся в спробах зупинити його й уникнути серйозної ДТП. Не закривайте очі і не відпускайте кермо. Зніміть ногу з педалі газу і постарайтеся зосередити свою увагу і зусилля на тому, щоб уникнути зіткнення з іншим транспортом, вирівняти автомобіль або відвести його в найбезпечнішу точку по траєкторії заносу.
Інструктори нашої автошколи Pegas допоможуть вам навчитися їздити в умовах ожеледиці, сильного дощу і будь-якої негоди. Звичайно, ці екстремальні погодні умови – не ідеальні умови для проведення занять з новачком. Проте, якщо склалася така ситуація, не варто впадати у відчай – вчитися на занятті буде складніше, але ви придбаєте неоціненний досвід. Записуйтеся на курси водіння Пегас в Одесі, щоб отримати найкращу підготовку водіїв будь-якої категорії!

FAQ
    • Що робити, якщо машину кидає з боку в бік?

      Якщо машину тягне в бік, потрібно перевірити кути установки коліс і відрегулювати розвал – сходження. Також це може бути викликано проблемами з покришками або їх зносом.

    • У чому полягає небезпека руху на автомобілі під час дощу?

      У дощ дорога мокра, і створюється ефект аквапланування, тобто погіршується зчеплення коліс з дорогою. Тому потрібно їздити на низькій швидкості і тримати збільшену відстань з іншим транспортом.

    • Як рушати в глибокому снігу на механіці?

      Щоб рушити на снігу взимку рекомендується метод розгойдування. Для цього почніть рушати, витисніть зчеплення і відпустіть газ. Після цього автомобіль трохи відкотиться назад. Повторіть процедуру, збільшуючи амплітуду руху. Не допускайте пробуксовки коліс. Рушати в снігу буде простіше, якщо колеса стоятимуть прямо, а не під нахилом.

Правила та Тонкощі Обгону та Випередження

Правила та Тонкощі Обгону та Випередження

Зміст Основні визначення: Обгін і Випередження Правила обгону Правила випередження Важливі знаки та розмітка Типові помилки при обгонах і випередженнях Поради та рекомендації Штрафи та відповідальність Обгін інших транспортних засобів не дарма вважається одним із...

читати більше
Розшифровка сигналів регулювальника та їхнє ключове значення

Розшифровка сигналів регулювальника та їхнє ключове значення

Зміст Основні сигнали регулювальника та їхнє значення Правила взаємодії з регулювальником Ситуації на дорозі та відповідні сигнали регулювальника Як легко запам'ятати жести регулювальника? Сьогодні нерідко можна зустріти ситуацію, коли дорожній рух паралізовано або...

читати більше
Категорія Е та її види

Категорія Е та її види

Зміст Що таке категорія Е Види категорії Е Правила отримання категорії Е Значення категорії Е у професійній сфері Що таке категорія Е Отримання прав багато в чому робить життя простішим і відкриває нові горизонти. Але іноді однієї категорії прав недостатньо, щоб...

читати більше
Автошкола “PEGAS” 

Ми навчимо водити кожного! 

Контакти:

   Українам. Одеса, вул. Ольгіївська, 5

Є питання?