Як відновити права водія в Україні?

Как восстановить водительские права в Украине

Зміст

  1. Як відновити водійські права після їх втрати?
  2. Що необхідно зробити для відновлення водійських прав після позбавлення їх судом?
  3. Які дії слід зробити, якщо ви втратили свої водійські права за кордоном
  4. Як замінити прострочене водійське посвідчення?

Як відновити водійські права після їх втрати?

На жаль, ситуація, коли водій залишається без водійських прав сьогодні не рідкість. Посвідчення водія можна загубити, випадково зіпсувати, його можуть вкрасти з машини або сумки, а ще права може забрати суд. Чим це загрожує водієві та як відновити водійські права?
Насправді те, як відновити водійські права, залежить від ситуації, в якій ви їх позбулися. Наприклад, якщо водійські права вкрали, то процес відновлення буде дещо іншим, ніж якщо права вилучили за рішенням суду. Тому давайте докладніше зупинимося на кожному моменті того, як відбувається заміна водійського посвідчення.
Як відновити права, якщо ви їх втратили? Спосіб відновити загублені права найпростіший. Вам потрібно звернутися до сервісного центру МВС з такими документами: паспорт, медична довідка та копія ідентифікаційного коду. Нагадуємо, що термін дії медичної довідки становить 2 роки. І за необхідності доведеться заново пройти медогляд.
Якщо ж їх вкрали, то відновити водійські права буде трохи складніше. Щоб замінити водійські права, спочатку потрібно звернутися в поліцію, написати заяву про крадіжку прав і отримати довідку. Після цього вже потрібно звертатися до сервісного центру, маючи при собі аналогічний документи. Також не забудьте, що потрібно буде сплатити державне мито, яке становить за заміну водійського посвідчення трохи більше 200 грн.

Що необхідно зробити для відновлення водійських прав після позбавлення їх судом?

Відновити загублені права набагато простіше, ніж відновити права, якщо вони були вилучені за рішенням суду. Найчастіше таке відбувається через водіння в нетверезому вигляді або якщо водій став причиною серйозної аварії.
Те, що ви отримали права, не означає, що вони у вас будуть завжди. Є різні ситуації, коли поліція може вилучити права або ж відкрити судове провадження, після чого водія позбавляють прав. Це може бути наслідком аварії, дорожньо-транспортної пригоди або недотримання правил дорожнього руху. Саме тому під час навчання водінню в автошколі Пегас ми не тільки даємо максимальний обсяг необхідної інформації та будуємо навчальний процес так, щоб усі теоретичні знання відпрацьовувалися та закріплювалися на практиці, а й постійно наголошуємо на важливості дотримання ПДР та акуратного водіння.
Що ж робити, якщо права вилучено за рішенням суду і як переотримати права в такому разі? Перше, що вам потрібно знати – це що рішення суду можна оскаржити. Якщо ви подали апеляцію, але вдруге рішення суду не змінилося і права були вилучені на певний термін, то раніше відновити права ви не зможете.
Коли ж мине термін, на який водій був позбавлений прав, то можна зайнятися їх відновленням. Щоб відновити водійські права, доведеться:

  1. Пройти медичний огляд і отримати довідку №083, яка засвідчить придатність до керування транспортними засобами;
  2. Подати заяву в сервісний центр МВС;
  3. Знову скласти іспити на права, і теоретичний, і практичний;
  4. Сплатити державне мито.

Щоб відновити права вам також потрібно мати при собі паспорт, ідентифікаційний код та постанову суду.

Які дії слід зробити, якщо ви втратили свої водійські права за кордоном?

Якщо ж права були загублені за кордоном, то потрібно звертатися до місцевих органів влади. Там ви повинні отримати довідку. Відновлювати самі права вам доведеться, як повернетеся додому. Довідка ж потрібна для того, щоб отримати тимчасовий дозвіл на керування транспортом і щоб долучити її за потреби до пакета документів уже на батьківщині. Також у деяких країнах можна оформити міжнародні права, що дасть змогу одразу повернутися за кермо.
Що потрібно для заміни водійського посвідчення за кордоном? Насамперед зверніться в поліцію, якщо права були загублені або вкрадені за кордоном. У посольство звертатися не потрібно, це не їхня компетенція. Далі ви повинні отримати підстави для того, щоб знову сісти за кермо. У різних країнах різні закони. Десь вам можуть видати довідку тимчасового дозволу на водіння, десь ви легко зможете замінити свої права на міжнародні, ну, а в якихось країнах, наприклад у Єгипті, будь-які іноземні права діють лише 2 тижні, а отримати місцеві практично нереально. І доводиться відмовлятися від їзди за кермом.

Як замінити прострочене водійське посвідчення?

Заміна водійських прав, якщо вони прострочилися, мало чим відрізняється від тієї процедури, за якою водії-початківці отримують права. Тільки вам не потрібно нервувати і складати іспити, а впоратися з усіма справами можна буквально за день. Також і якщо ваші права не прострочилися, а ви просто змінили свої особисті дані, наприклад, прізвище. Тоді вам теж треба буде поміняти права, адже діяти старі будуть лише тиждень.
Щоб відновити права, які прострочилися, при собі вам потрібно мати паспорт, медичну довідку і свої старі права, у яких закінчився термін дії. Аналогічно з іншими ситуаціями, коли може знадобитися відновлення прав, також потрібна сплата державного мита. Для заміни водійського посвідчення не забудьте взяти з собою всі квитанції, отримані після оплати зборів.

Чи можна відновити права онлайн

Коли люди дізнаються про те, що робити, якщо загубив права або їх було вкрадено, то їх жахає необхідність день або два провести в сервісному центрі та займатися паперовими справами. Тому багатьох цікавить, чи можна відновити права онлайн. І у нас для вас чудова новина! Заміна водійських прав онлайн!
Так, відновити водійські права онлайн можна. Це робиться або за допомогою порталу “Дія”, або через електронний кабінет водія на сайті сервісного центру МВС. Процедура відновлення прав мало чим відрізняється від тієї, що ми описали вище. Ви онлайн подаєте копії всіх потрібних документів і оплачуєте державні збори. Заявка на відновлення водійських прав розглядається до 5 робочих днів. І забрати нові водійські права ви зможете в сервісному центрі МВС після повідомлення. Заміна водійських прав онлайн – це дійсно швидко і зручно!
Якщо ж вам потрібно відновити права, вилучені рішенням суду, то подача документів онлайн не звільняє від необхідності перездавати іспит на права і проходити медкомісію. І щоб замінити водійські права, все одно доведеться чекати, поки мине термін, на який вас позбавили прав.
 

FAQ
    • Як відновити загублені права в Україні під час війни?

      Щоб відновити загублені права, потрібно звернутися до сервісного центру МРЕВ. Навіть якщо у вас із собою немає паперових оригіналів документів на машину або прав, електронне посвідчення водія в Дія вважається дійсним. Ви можете скористатися ними коли сідаєте за кермо, так як електронні права водія є законною підставою для водіння транспорту відповідної категорії, і при перевірці документів показувати їх.

    • Які документи потрібні для відновлення водійських прав?

      Для відновлення прав у разі їх втрати потрібно мати при собі паспорт, ІПН і медичну довідку про дозвіл керування транспортом. З цим пакетом документів потрібно звернутися в сервісний центр МРЕВ. Якщо ж ви позбавлені прав з інших причин, наприклад, за рішенням суду, то цей список документів може бути доповнений різними довідками та висновками.

    • Чим загрожує втрата водійського посвідчення?

      Без водійського посвідчення не можна сідати за кермо. Це заборонено законодавством і загрожує штрафами або навіть позбавленням прав у разі ДТП, наприклад. Тому головна проблема, з якою ви зіткнетеся, якщо втратили права, – це неможливість користуватися особистим або робочим транспортом, а також потрібен час, щоб відновити посвідчення водія.

Правила та Тонкощі Обгону та Випередження

Правила та Тонкощі Обгону та Випередження

Зміст Основні визначення: Обгін і Випередження Правила обгону Правила випередження Важливі знаки та розмітка Типові помилки при обгонах і випередженнях Поради та рекомендації Штрафи та відповідальність Обгін інших транспортних засобів не дарма вважається одним із...

читати більше
Розшифровка сигналів регулювальника та їхнє ключове значення

Розшифровка сигналів регулювальника та їхнє ключове значення

Зміст Основні сигнали регулювальника та їхнє значення Правила взаємодії з регулювальником Ситуації на дорозі та відповідні сигнали регулювальника Як легко запам'ятати жести регулювальника? Сьогодні нерідко можна зустріти ситуацію, коли дорожній рух паралізовано або...

читати більше
Категорія Е та її види

Категорія Е та її види

Зміст Що таке категорія Е Види категорії Е Правила отримання категорії Е Значення категорії Е у професійній сфері Що таке категорія Е Отримання прав багато в чому робить життя простішим і відкриває нові горизонти. Але іноді однієї категорії прав недостатньо, щоб...

читати більше
Автошкола “PEGAS” 

Ми навчимо водити кожного! 

Контакти:

   Українам. Одеса, вул. Ольгіївська, 5

Є питання?