Які категорії прав відкриваються автоматично в Україні

Какие категории прав открываются автоматически в Украине

Зміст

  1. Категорії прав водія в Україні
  2. У чому різниця посвідчення водія нового і старого зразка
  3. Які категорії відкриваються автоматично
  4. Чи потрібно міняти права при відкритті нової категорії
  5. Як отримати права під час відкриття нової категорії
  6. Які категорії відкриваються при заміні старих прав

Категорії прав водія в Україні

Сьогодні в Україні існує 15 категорій прав. Всі вони відповідають за керування різними транспортними засобами з чітким описом їхніх нюансів та характеристик. Які є категорії прав в Україні?

  • Категорія прав А1 – для керування скутерами, мопедами та іншими двоколісними транспортними засобами з об’ємом двигуна до 50 куб. см чи електродвигуном потужністю до 4 кВт;
  • Категорія прав А –для керування мотоциклами, у тому числі з бічним причепом, з двигуном понад 50 куб. см або електродвигуном потужністю 4 кВт та більше;
  • Категорія прав Б1 –для керування квадро- та трициклами, та іншими трьома або чотирма колісними транспортними засобами з максимальною масою не більше 400 кг;
  • Права категорії Б – для керування автомобілем, максимальна маса якого не більше 3,5 тонн та кількістю місць для пасажирів не більше 8;
  • Категорія прав С1 – керувати вантажними автомобілями, максимальна маса яких від 3,5 тонн до 7,5 тонн;
  • Категорія прав С – для керування вантажними автомобілями, максимальна маса яких понад 7,5 тонни;
  • Категорія прав D1 – для керування автобусами, які мають 16 пасажирських місць або менше;
  • Категорія прав D – для керування автобусами з більш ніж 16 пасажирськими місцями;
  • Категорія прав Т – для керування трамваями та тролейбусами.

Також є суміжна категорія Є, яка отримується на додаток до вже наявних категорій і дозволяє їздити на відповідних транспортних засобах з причепом.

Однак, так було не завжди. Така різноманітність категорій з’явилася буквально кілька років тому. При цьому ще змінювалися види посвідчень водія. І тепер територією України їздять водії з різними видами прав, у яких також відображені категорії за старими зразками. Тому, щоб уникнути плутанини, водії поступово замінюють права старого зразка та отримують нове посвідчення.

У чому різниця посвідчення водія нового і старого зразка

Нові права не тільки мають змінений дизайн, а й відрізняються рядом позначок.

  1. У правах водія стоятиме відмітка про те, що іспит з практики водіння складався на автомобілі з автоматичною коробкою передач. І якщо буде така позначка, то сідати за кермо машини на механіці з цими правами буде заборонено.
  2. Нові права водія матимуть чіп з інформацією про водія. Це буде група його крові із резус-фактором, а також термін дії прав.
  3. Нові права краще захищені від підробок.

Які категорії відкриваються автоматично

Раніше права водія були більш універсальними і поширювалися на більшу кількість транспорту. Тобто, одні права давали змогу керувати одразу кількома видами транспорту, а деякі суміжні категорії відкривалися автоматично. Але кілька років тому ситуація змінилася. Категорій прав побільшало, і кожна має чіткі характеристики того, які транспортні засоби під неї потрапляють.

Тому зараз кожна підкатегорія прав потребує окремого навчання в автошколі. Це аргументовано тим, що всі види транспорту мають свої особливості керування, габарити, що відрізняються, і до цього треба звикнути.

Крім того, кожна категорія прав має свої вікові обмеження, а також певні вимоги щодо стажу водіння. Здобути права в цьому сенсі стало важче, адже раніше категорій прав було менше. Тому, якщо у вас є бажання здобути права, не відкладайте навчання в автошколі. Записуйтесь на курси керування в автошколу Пегас, адже хто знає, які складнощі з отриманням прав з’являться в майбутньому?

Чи потрібно міняти права при відкритті нової категорії

Оскільки різні категорії прав передбачають керування різними видами транспорту, а в людини може бути не один транспортний засіб, то багатьом людям потрібно мати кілька категорій у правах. Але як здійснюється перенесення категорій у нові права і чи взагалі потрібна заміна прав, якщо відкриваєш нову категорію?

Законодавство передбачає заміну водійських прав, якщо:

  • Водій отримав іншу категорію прав;
  • Посвідчення водія зіпсовано або пошкоджено;
  • Водій змінив своє ім’я, прізвище чи інші важливі особисті дані;
  • Права були викрадені чи втрачені;
  • Водій отримує нові права.
Як отримати права під час відкриття нової категорії

Отримати права нової категорії можна лише після навчання в автошколі. Потрібно пройти весь курс навчання, передбачений для цієї категорії. І після цього скласти іспит на права.

Перенесення категорій у нові права, яким видача самого посвідчення водія, відбувається в МРЕВ. Для цього туди потрібно звернутися зі своїми документами, фото та довідкою з автошколи.

Які категорії відкриваються при заміні старих прав

Залежно від того, які категорії прав старого зразка мали водій, такі нові права він і зможе отримати. В нових водійських правах будуть категорії:

  •  А1, А – відповідають категорії А;
  • В1, В – відповідають категорії;
  • С1, С – для категорії С;
  • D1, D – для D;
  • BЄ – для категорій В та Є;
  • C1Є, СЄ – для C та Є;
  • D1Є, DЄ – для D та Є.

Автошкола “PEGAS” 

Мы научим ездить каждого! 

Контакты

   Украинаг. Одессаул. Ольгиевская, 5

Есть вопрос?