Як не втратити водійські права? 10 найчастіших грубих помилок новачків.

Как не лишиться водительских прав

Не так складно отримати посвідчення водія, як зберегти. Багато водіїв-початківців будуть шоковані кількістю правопорушень, за які можна в одну мить втратити отриману з такою працею скоринку. Серед автолюбителів склався міф, що інспектор ДІБДР забере посвідчення водія лише у разі водіння в нетверезому вигляді. Та й то – доведи! Деякі згадають ще про дві білі лінії, перетинати які найсуворіше заборонено. Однак причин, через які зазвичай водіїв позбавляють права на керування автомобілем, налічується близько 30! І про більшість із них автолюбителі навіть не здогадуються.

Розберемо найпопулярніші.

Причина перша: номер не на місці. Перетворитися на пішохода на термін від одного до трьох місяців доведеться, якщо вас затримають за керування машиною без номерів. Звичайно, мова тут не йде про автомобілі, які тільки-но залишили автосалон. На їхнє оформлення згідно із законом відведено десять днів. Однак, якщо власник нової машини не може поставити її на облік вже два тижні, він повинен бути готовий понести покарання. Варіант – зберігати номер під лобовим склом, тому що не знайшлося викрутки, щоб його прикрутити, – не врятує навіть якщо номерний знак добре читається усіма оточуючими. За законом він має бути закріплений у призначеному для цього місці. Сюди ж примикають любителі вигадувати різні хитрощі, щоб уникнути штрафу з камер фото- та відеофіксації порушень.Шторки, сіточки та інші хитрі пристосування від них, швидше за все, не врятують, зате інспектор ДІБДР запросто позбавить вас прав за цей девайс. Аналогічне покарання зазнають і водії, які вирішили «підкоригувати» номери. Достатньо озброїтися маркером або фарбою або замазати частину літери шматком бруду. Здавалося б, пустощі! Однак за такі жарти вас в одну мить можуть позбавити права керувати транспортним засобом (на строк від півроку до року). Причому в даному випадку зовсім не обов’язково ловити порушника на місці злочину. Інформація про фальшиві номери, якщо вони будуть зафіксовані камерою, буде передана операторам, які і займуться з’ясуванням особи автовласника. За сучасного рівня оснащення зробити це досить просто.

Причина друга: спрага швидкості. Якщо вже йшлося про камери, багатьох автомобілістів здивує той факт, що за порушення швидкісних обмежень можна отримати не лише грошовий штраф, а й попрощатися з правами (якщо факт буде зафіксовано інспектором особисто). Якщо швидкість автомобіля перевищувала 60 км/год, водій у кращому випадку заплатить до бюджету, у гіршому – позбутися посвідчення водія на 4 до 6 місяців. Перевищив на 80 км/год, плати більше або ходи без прав півроку. Якщо водій-лихач не засвоїв урок і знову потрапив на це правопорушення, термін позбавлення прав буде автоматично збільшений у два рази.

Причина третя: виїзд на зустрічну. За статистикою виїзд на зустрічну смугу поступається за кількістю порушень лише перевищенню швидкості. І як не дивно, за перетин подвійного суцільного водія теж можна позбутися штрафу.Немаленьким, щоправда, – 5 тисяч рублів, але це краще, ніж розлучатися з правами щонайменше на чотири місяці. Штраф випишуть лише порушникам, які потрапили під приціли камер. Якщо ж інспектор ДІБДР особисто зафіксував перетин суцільної лінії, водія усунуть від керма на термін від 4 до 6 місяців. За повторного аналогічного порушення – вже на цілий рік.

Причина четверта: “цегла” – не указ. У великих містах односторонній рух не рідкість – він допомагає розвантажити місто від заторів. Але як же заважає деяким водіям, яким доводиться об’їжджати кілька кварталів, щоби під’їхати до офісу чи будинку. Особливо ліниві не гребують заїхати під цеглу і проскочити пару сотень метрів у зворотному напрямку. Чи варто ризикувати, адже за це правопорушення інспектор ДІБДР може залишити вас без посвідчення водія на 4-6 місяців. А за повторної поїздки не в тому напрямку – вже на цілий рік.

Причина п’ята: проскочити перед поїздом. Запізнюєшся на зустріч, і вирішив не стояти півгодини на залізничному переїзді? Даремно! На наступну зустріч ти, можливо, поїдеш таксі. За проїзд залізничних колій поза переїздом, на червоний сигнал світлофора або під шлагбаум, що опускається, права відберуть на 3-6 місяців. А для горе-екстремалів у правилах прописаний пункт щодо зупинки та стоянки на залізничних коліях (хоча розсудлива людина такого точно робити не буде). За це порушення суд просто може лише водія прав на цілий рік.

Причина шоста: не пропустив «світло-музику». Будь-який випускник автошколи знає, що якщо позаду їде автомобіль спецслужб із увімкненим проблисковим маячком та спеціальними звуковими сигналами, то треба його пропустити. Але насправді виходить, що в пробці водії навіть за всього бажання не завжди можуть легко створити коридор, достатній для проїзду швидкої допомоги, поліції або пожежників. Тому законодавці передбачили покарання за це порушення – позбавлення прав від місяця до трьох. Коли водіїв зупиняють за це правопорушення, вони обурюються, що їм не було куди подітися у пробці. Тому, щоб інспекторам не було до чого причепитися, людині за кермом достатньо включити покажчик повороту, позначивши свій намір перебудуватися та пропустити спецтранспорт.

Причина сьома: мигалкам – бій! А ось зворотна ситуація: ви уявили, що пріоритет на дорозі потрібний вам. Прикріпили на дах «мигалку» або нанесли на кузов схеми кольорів, характерні для автомобілів оперативних спецслужб.Гра в поліцейських та чекістів, швидше за все, закінчиться в суді, де буде оголошено жорсткий, але цілком справедливий вирок – позбавлення права керувати транспортним засобом на рік чи півтора (і це лише за незаконне встановлення «мигалки»). Якщо ж співробітник ДІБДР зупинить вас у момент використання проблискового маячка, то ходити пішки доведеться вже від півтора до двох років. У будь-якому разі «мигалку» вимагатимуть здати в поліцію.

Причина восьма: світловий тюнінг. Позбутися посвідчення водія ризикують любителі тюнінгованих автомобілів. Особливо це стосується світлових приладів, які мають відповідати встановленим нормам. А норми такі: білі габаритні вогні спереду та червоні ззаду. Якщо ж інспектор помітить невідповідність, ви ризикуєте розлучитися з правами терміном до року. Таке ж покарання може спіткати і тих автолюбителів, які вирішать прикрасити свій автомобіль нештатним ксеноном чи іншим світловим тюнінгом.

Причина дев’ята, основна: п’яний за кермом. Мабуть, найпопулярніша причина, через яку водії позбавляються прав – їзда в нетверезому вигляді. Причому пересуватися пішки або громадським транспортом доведеться досить довго – від півтора до двох років. Плюс ви будете змушені серйозно розщедритися та виплатити штраф. А якщо правопорушення відбудеться повторно, то доведеться забути про керування автомобілем на цілих три роки. Аналогічне покарання чекає і на тих, хто посадив за кермо свого автомобіля нетверезого товариша. Відмова від медичного огляду не допоможе. У разі між відмовою і позбавленням прав можна ставити знак рівності.І нарешті, не пийте одразу після аварії. Так, ви засмучені, але алкоголь не виправить ситуацію, зате з посвідченням водія доведеться розпрощатися.

Причина десята: винний у ДТП. Будь-яка дорожньо-транспортна пригода може обернутися позбавленням прав. Якщо суд вирішить, що потерпілий отримав легку шкоду, винний може залишитися без посвідчення водія на рік або півтора. Якщо ж потерпілий отримає травми середнього ступеня тяжкості, права можуть відібрати і на два роки. Непоодинокі випадки, коли порушники, боячись відповідальності, ховаються з місця ДТП. Врахуйте: втеча може обернутися вилученням прав терміном від року до півтора року.

Успіхів на дорогах і не порушуйте правила! А якщо вже не пощастило, і ви залишилися без прав, то не ризикуйте сідати за кермо, доки не отримаєте їх назад.

Автошкола “PEGAS” 

Мы научим ездить каждого! 

Контакты

   Украинаг. Одессаул. Ольгиевская, 5

Есть вопрос?