Як відновити права водія в Україні?

Как восстановить водительские права в Украине

Зміст

 1. Порядок та вартість відновлення
 2. Як відновити права водія при втраті
 3. Що робити, якщо ви втратили права за кордоном
 4. Куди слід звернутися за відновленням
 5. Як відновити прострочені водійські права
 6. Які документи необхідні для відновлення
 7. Відновлення прав водія після позбавлення їх судом
 8. Чи можна відновити права онлайн

Порядок та вартість відновлення

На жаль, ситуація, коли водій залишається без прав водія сьогодні не рідкість. Посвідчення водія можна втратити, випадково зіпсувати, його можуть вкрасти з машини чи сумки, а ще права може забрати суд. Чим це загрожує водієві і як відновити права водія?

Насправді те, як відновити права водія, залежить від ситуації, в якій ви їх втратили. Наприклад, якщо права водія вкрали, то процес відновлення буде дещо іншим, ніж якщо права вилучили за рішенням суду. Тому давайте докладніше зупинимося на кожній миті.

Як відновити права водія при втраті

Спосіб відновити втрачені права найпростіший. Вам потрібно звернутися до сервісного центру з такими документами: паспорт, медична довідка та копія ідентифікаційного коду. Нагадуємо, що термін дії медичної довідки становить 2 роки. І за потреби доведеться заново пройти медогляд.

Якщо ж їх вкрали, то відновити права водія буде трохи складніше. Спочатку потрібно звернутися до поліції, написати заяву про крадіжку прав та отримати довідку. Після цього вже потрібно звертатися до сервісного центру, маючи при собі аналогічні документи.Також не забудьте, що потрібно буде сплатити державне мито, яке становить трохи більше 200 грн.

Що робити, якщо ви втратили права за кордоном

Якщо ж права було втрачено за кордоном, то треба звертатися до місцевих органів влади. Там ви маєте отримати довідку. Відновлювати самі права вам доведеться, як повернетесь додому. Довідка ж потрібна для того, щоб отримати тимчасовий дозвіл на керування транспортом і додати її в разі потреби до пакету документів вже на батьківщині. Також у деяких країнах можна оформити міжнародні права, що дозволить одразу повернутися за кермо.

Куди слід звернутися за відновленням

Передусім зверніться до поліції, якщо права були втрачені або вкрадені за кордоном. До посольства звертатися не потрібно, це не їхня компетенція. Далі ви повинні отримати підстави для того, щоб знову сісти за кермо. У різних країнах різні закони. Десь вам можуть видати довідку тимчасового дозволу на керування автомобілем, десь ви легко зможете замінити свої права на міжнародні, ну в якихось країнах, наприклад у Єгипті, будь-які іноземні права діють всього 2 тижні, а отримати місцеві практично нереально. І доводиться відмовлятися від їзди за кермом.

Як відновити прострочені водійські права

Процедура відновлення прострочених прав водія мало чим відрізняється від тієї, за якою водії-новачки отримують права. Тільки вам не потрібно нервувати і складати іспити, а впоратися з усіма справами можна буквально за день. Також і якщо ваші права не прострочилися, а ви просто змінили свої особисті дані, наприклад, прізвище.Тоді вам теж треба буде поміняти права, адже діятимуть старі лише тиждень.

Які документи необхідні для відновлення

Щоб відновити права, що прострочилися, вам потрібно мати паспорт, медичну довідку та свої старі права, у яких закінчився термін дії. Аналогічно з іншими ситуаціями, коли може знадобитися відновлення прав, також потрібна сплата державного мита. Не забудьте взяти з собою всі квитанції, отримані після сплати зборів.

Відновлення прав водія після позбавлення їх судом

Відновити втрачені права значно простіше, ніж відновити права, якщо вони були вилучені за рішенням суду. Найчастіше таке відбувається через водіння у нетверезому стані або якщо водій став причиною серйозної аварії.

Перше, що вам потрібно знати – це рішення суду можна оскаржити. Якщо ви подали апеляцію, але вдруге рішення суду не змінилося та права було вилучено на певний термін, то раніше відновити права ви не зможете.

Коли ж мине термін, на який водій був позбавлений прав, то можна зайнятися їх відновленням. Щоб відновити права водія доведеться:

 1. Пройти медичний огляд та отримати довідку №083, яка засвідчить придатність до керування транспортними засобами;
 2. Подати заяву до сервісного центру МВС;
 3. Знову скласти іспити на права, і теоретичний, і практичний;
 4. Сплатити державне мито.

Щоб відновити права, вам також потрібно мати при собі паспорт, ідентифікаційний код і постанову суду.

Чи можна відновити права онлайн

Коли люди дізнаються про те, що робити, якщо втратив права або вони були вкрадені, їх жахає необхідність день або два провести в сервісному центрі і займатися паперовими справами. Тому багато хто цікавить, чи можна відновити права онлайн. І у нас для вас чудова новина!

Так, відновити права водія онлайн можна. Це робиться за допомогою порталу “Дія”, або через електронний кабінет водія на сайті сервісного центру МВС. Процедура відновлення прав мало чим відрізняється від того, що ми описали вище. Ви онлайн подаєте копії всіх потрібних документів та сплачуєте державні збори. Заявка на відновлення прав водія розглядається до 5 робочих днів. І забрати нові права водія ви зможете в сервісному центрі МВС після повідомлення.

Якщо вам потрібно відновити права, вилучені рішенням суду, то подача документів онлайн не звільняє від необхідності передавати іспит на права і проходити медкомісію. І все одно доведеться чекати, поки мине термін, на який вас позбавили прав.

Автошкола “PEGAS” 

Ми навчимо водити кожного! 

Контакти:

   Українам. Одеса, вул. Ольгіївська, 5

Є питання?