Як зберегти спокій за кермом?

Как сохранить спокойствие за рулем

Багато хто погодиться, що для новачків на дорозі самостійна їзда супроводжується хвилюванням. Воно з часом минає, коли водій набереться досвіду і стане впевненіше себе почувати за кермом. Пройшовши навчання в автошколі не варто забувати, що це ще не верх майстерності водіння, потрібен досвід. Автошкола селище Котовського може дати тільки основні знання та вміння, а для впевненого водіння потрібен час. Але коли це буде? Але ж за цей час може трапитися якась неприємна ситуація, тоді страх перед водінням машини може залишитися на все життя. Звісно, ніхто не застрахований від аварій чи нещасних випадків, від конфліктів із нервовими водіями, які вічно кудись поспішають, від даішників, вибоїн на дорозі, заторів і багато чого іншого. Головне у всіх цих ситуаціях – не піддаватися паніці та зберігати спокій і ясний розум.

Як домогтися спокою за кермом? 

  • Ніколи не сідайте за кермо на голодний шлунок, особливо, якщо відчуваєте стан занепокоєння під час їзди. У цьому разі ваші відчуття загостряться і можуть призвести до стресу та нервових зривів. А це призведе до ще одного наслідку – втрати уважності на дорозі. Чим це загрожує – зрозуміло без зайвих слів. Перед виїздом побалуйте себе поживною їжею – йогуртами, булочками, шоколадом, а для того, щоб заспокоїти нерви, в їжу краще вживати фрукти, солодкі чаї, солодощі. А втому допоможе зняти чай з лимоном, цитрусові або кава. 
  • Якщо ви сідаєте за кермо в напруженому стані, відчуваєте страх або стрес, то краще не заводити автомобіль. Постарайтеся відволіктися на якісь більш приємні речі. У цьому допоможе легка медитація. Увімкніть класичну музику або звуки живої природи, заплющте очі та уявіть, що ви їдете у своїй машині. Відчуйте ту напругу, яка супроводжує вас у цій поїздці. Тепер спробуйте її позбутися, налаштувавши себе на позитивні думки та навіявши собі думки, які вас підбадьорять. Звуки музики допоможуть у цьому. Ви легко зможете позбутися нав’язливих думок і свого стану. 
  • Конфлікти на дорозі відбуваються доволі часто і можуть добряче зіпсувати нерви та настрій. Водії можуть сигналити вам з приводу і без приводу, проте не варто зациклюватися на них. Впевненості на дорозі додає не тільки знання ПДР після навчання в автошколі, а й уміння їх застосовувати. Тому, якщо у вас є якісь прогалини, то негайно їх заповніть. Тоді ви завжди зможете постояти за себе і довести свою правоту. І пам’ятайте, що на дорозі всі рівні, і якщо хтось кудись поспішає, то це їхні проблеми. 
  • Затори на дорогах діють на нерви. У цій ситуації обстановка сильно загострюється, оточуючі відчувають дискомфорт, розгубленість. Не варто в цій ситуації панікувати – затор рано чи пізно розсмокчеться, і ви зможете спокійно доїхати туди, куди вам потрібно. А проведений час можна витратити з користю – послухати уроки іноземних мов або просто хорошу музику, почитати книжку, з’їсти що-небудь. І головне – не зациклюйтеся на оточуючих людях, спробуйте відволіктися на більш приємні речі. 
  • За кермом вкрай небажане вживання різних седативних засобів. Так, можливо, вони вам допомагають і чудово заспокоюють, але посудіть самі, зазвичай їх вживають перед сном. А все тому, що вдень вони уповільнюють роботу мозку, внаслідок чого знижується увага та реакція. 
  • Якщо ви відчули, що вас атакує паніка, то не соромтеся припаркувати машину на найближчому місці для зупинки, вийти і подихати свіжим повітрям. Це допоможе вам узяти себе в руки та заспокоїтися.

Що впливає на емоційний стан за кермом

Навіть якщо автошкола дала вам максимум знань і ви з легкістю склали іспит, часом ви можете відчувати стрес від водіння. До цього схильні, хоч і меншою мірою, навіть досвідчені водії. Бо крім того, що саме водіння вимагає від нас зосередженості і на дорозі можуть виникати складні ситуації, що вибивають з колії, так ще й інші сфери життя можуть впливати на наш настрій.

Якщо опустити те, що на дорозі потрібно тримати всю увагу на тому, що відбувається навколо, і вчасно реагувати, то під час поїздки можуть статися й інші ситуації, що впливають на емоційний стан водія. Наприклад, практично всі водії погано реагують на перевірку поліцією документів. Навіть якщо все гаразд, сам факт перевірки та спілкування з органами нервує водія і надалі він продовжує шлях у більш напруженому стані, ніж був раніше. Уникнути цього допоможе знання того, як спілкуватися з представниками поліції і як правильно подавати документи на перевірку. Ну, і звичайно, їзда згідно з правилами дорожнього руху.

Похитнути емоційний стан також може аварія на дорозі, довгі затори, через які можна запізнитися на роботу, некоректна поведінка інших водіїв, аварійна ситуація, навіть якщо її вдалося уникнути, і багато іншого. Так само це може бути дзвінок, що пролунав невчасно, несподіване повідомлення або якісь технічні проблеми з транспортом. Тому потрібно вміти боротися зі своїми емоціями і брати себе в руки, щоб концентруватися на дорозі.

Що відбувається під час водіння

Важливо розуміти, що під час водіння можуть статися найрізноманітніші речі. І до цього треба бути готовими. Автошкола Одеса Пегас вчить своїх студентів до таких поворотів подій, але важливо підвищувати свої навички водіння, щоб зберігати впевненість навіть у стресові моменти. А відмінно поставлена програма навчання і кваліфіковані інструктори автошколи зможуть підготувати вас до різних ситуацій на дорозі і навчити правильно реагувати на той чи інший фактор. Тому записуйтеся в автошколу Пегас для отримання прав, якщо ви хочете не просто вивчити матеріал, а стати впевненим і спокійним водієм!

Автошкола “PEGAS” 

Ми навчимо водити кожного! 

Контакти:

   Українам. Одеса, вул. Ольгіївська, 5

Є питання?