Як здати на права категорії А

Как сдать на права категории А

Зміст

 1. Що дає категорія А
 2. Кому варто відкривати категорію А
 3. Як проходить навчання
 4. Скільки коштує отримати права категорії А
 5. Який порядок дій для отримання прав
 6. Які є види категорій А

Що дає категорія А

Багато людей дуже рано починають мріяти про права та власний транспорт. Деякі взагалі ще у школі. Вони хочуть отримати права та отримати більше можливостей у плані роботи, дозвілля, подорожей та пересування. І це дуже похвально. Але здобути права не так просто.

Існують різні категорії прав, кожна з яких передбачена для того, щоб керувати певним видом транспорту. І під час навчання у автошколі відпрацьовуються навички керування саме на відповідному транспортному засобі. І не можна з однією категорією прав керувати різними видами транспорту.

До кожної категорії прав висуваються свої вимоги. Якісь категорії прав можна відкрити лише з 18 років, якісь з 21 року, для деяких потрібно підтвердити вже наявний стаж водія. Але однією з перших можна відкрити категорію прав А. Навчання на категорію А доступне з 16 років. І це і є той вихід для школярів та студентів, які мріють якнайшвидше отримати права та мати свій транспорт.

Кому варто відкривати категорію А

Категорія прав А потрібна для керування двоколісними транспортними засобами з об’ємом двигуна понад 50 куб см або понад 4 кВт, якщо йдеться про електротранспорт. Тобто категорія А треба для керування мотоциклами.

Відкрити категорію А можна, якщо:

 • Вам лише 16 років, але ви вже бажаєте мати свій транспорт;
 • Любіть їздити на мотоциклі;
 • Бажаєте працювати кур’єром;
 • Живете у місті з активним трафіком та частими пробками.

Також можна просто так відкрити категорію А, адже потім здати на права на мотоцикл може стати складніше чи дорожче. А зараз ви можете отримати права категорії А у нашій автошколі за дуже низькою ціною.

Як проходить навчання

Навчання на категорію А, та й на будь-яку іншу завжди складається з трьох основних етапів. Це:

 • теоретичне навчання;
 • практичне навчання;
 • іспити на права.

Спочатку завжди йде теорія. На теоретичній частині навчання не тільки викладачі начитують лекції та обговорюються правила дорожнього руху, а й розглядаються різні ситуації, які можуть торкнутися водіїв надалі, як краще в них вчинити, які маневри застосувати та на що звертати увагу на дорозі. Викладачі також можуть розповісти про якісь приклади з життя.

У навчанні на теорії використовуються різні схеми, плакати та інші наочні посібники, які спрощують навчання та сприяють кращому запам’ятовування матеріалу. У процесі навчання нові знання також відпрацьовують на тренажерах та симуляторах, якщо вони є в автошколі.

Після проходження курсу теорії складається іспит. За його результатами студент допускається до вивчення практики або ж вирушає на перескладання іспиту. Насправді відпрацьовуються всі отримані на теоретичних заняттях знання. Практика завжди відбувається у присутності інструктора.

Перші заняття практично відбуваються на автодромі при автошколі, а потім починаються виїзди в місто, щоб студент практикувався водити в реальних дорожніх умовах. І на практику, і на теорію відведено певну кількість годин навчання. Після того, як курс навчання на категорію А закінчиться, студент має скласти іспити на права. Однак, якщо він відчуває, що недостатньо добре освоїв водіння, то за окрему плату можна взяти додаткові заняття з інструктором.

Скільки коштує отримати права категорії А

Відповідь на питання, яке хвилює всіх, хто хоче записатися до автошколи, а скільки коштує здати на права на мотоцикл в Україні, залежить від того, на які курси водіїв ви підете. У різних автошколах різняться ціни на навчання, і це нормально. Бо у ціну навчання автошкола закладає різноманітні чинники. Серед них і оренда приміщень, і зарплата персоналу та викладачам, і технічне забезпечення та обладнання класів, та обслуговування та асортимент автопарку, та витрати на просування, рекламу сайту та ін.

Але попри це деякі автошколи, наприклад, як наша, справді дають хорошу базу навчання, а інші, за аналогічні гроші або навіть за більші суми, не дають нічого. Тому вибирати варто не лише за ціною, а порівнюючи автошколи за тим, що вони пропонують і які про них відгуки від випускників.

Який порядок дій для отримання прав

Як відкрити категорію А?

 1. Спочатку оберіть автошколу, враховуючи всі фактори, щоб курси водіїв були не просто дешевими, а справді давали хорошу підготовку.
 2. Дізнайтесь, коли дата наступного набору навчання на категорію А.
 3. Запишіться до автошколи, принісши з собою ксерокопії паспорта та ідентифікаційного коду, а також фотографії для прав та пройшовши медкомісію для автошколи. Медкомісія має видати довідку певного зразка, що підтверджує те, що ви придатні для керування транспортними засобами. Зверніть увагу, що за деяких автошкол є медкомісія. І це може заощадити вам час на підготовку до навчання.
 4. Пройдіть навчання в автошколі та складіть успішно іспити на права.

Які є види категорій А

Крім категорії А з 16 років, також можна відкрити категорію А1. Іноді їх навіть можна отримати паралельно, але вони не заміняють один одного. Тобто, з категорією А не можна їздити транспортом, який потрапляє під категорію прав А1, і навпаки.

З категорією А1 можна керувати двоколісними транспортними засобами з об’ємом двигуна до 50 куб см або потужністю електродвигуна до 4 кВт. Тобто, це різноманітні скутери, мопеди та моторолери.

Щодо категорії А є один аспект. Відкрити категорію А можна із 16 років. Але, якщо ви хочете керувати потужним мотоциклом з двигуном понад 350 куб см, то вам навіть за наявності відкритої категорії А доведеться чекати до 18 років.

  Автошкола “PEGAS” 

  Мы научим ездить каждого! 

  Контакты

     Украинаг. Одессаул. Ольгиевская, 5

  Есть вопрос?