Яку категорію прав обрати для навчання

Какую категорию прав выбрать для обучения

Зміст

 1. Що врахувати під час вибору категорії
 2. Категорії прав водія
 3. Категорії прав водія і як вони розшифровуються
 4. Категорія прав для керування автомобілем
 5. Категорія прав для громадського транспорту
 6. Перепідготовка водіїв за наявності відкритих категорій

Що врахувати під час вибору категорії

В Україні існує 14 різних категорій прав водія. Кожна з них підходить для різних видів транспорту, що не завжди враховують студенти автошколи. Записуючись в автошколу, краще заздалегідь знати, які плани на майбутнє. Який транспорт ви хочете купувати, і які є категорії прав, які підходять для вас.

Звичайно ж, при записі в нашу автошколу Pegas, ви можете отримати повну інформацію про всі види категорій прав та відповіді на всі ваші запитання. Але давайте докладніше розберемо різні питання щодо категорій водіння, щоб ви змогли заздалегідь планувати навчання в автошколі і розуміти, що вам потрібно.

Категорії прав водія

Як ми вже сказали вище, загалом є 14 видів категорій прав в Україні. Є суміжні категорії, наприклад, ті, які дають можливість керувати транспортним засобом, укомплектованим причепом. Їх можна отримати лише на додаток до вже існуючих прав. А є категорії прав, які можна одержати лише після того, як ви відучилися в автошколі на попередні права. Знаємо, це звучить складно, тому пропонуємо розібратися докладніше.

Отже, кожна категорія прав призначена для керування лише одним видом транспорту.Якщо ж ви хочете, наприклад, керувати і легковим, і вантажним автомобілем, то вам потрібно отримати дві відповідні категорії прав водія. Раніше ще буквально кілька років тому категорій прав було менше. І було простіше здати права у тому плані, що отримавши одну категорію прав, можна було водити кілька видів транспорту. І вимоги до водіїв регулярно переглядаються, тому якщо ви хочете здати на права, то краще не затягуйте з цим. Адже хтозна, як поділять категорії надалі. Можливо, отримати права стане складніше, або категорії стануть більш вузькоспрямованими. Тому, якщо ви хочете записатися в автошколу та здати на права з першого разу – будемо раді бачити вас у лавах наших учнів!

Категорії прав водія і як вони розшифровуються

Які категорії керування є?

Є кілька основних категорій прав. Це права категорії А, В, С, Д і Т. Кожна категорія має ще й так звані підкатегорії, які мають схожі характеристики, але призначені для керування більш вузькоспеціалізованим транспортом.

Ще є додаткова категорія Е, яку можна відкрити до будь-яких прав та отримати можливість керувати відповідним транспортним засобом з причепом.Усього перелік категорій прав водія виглядає так;

 • Категорії А та А1, призначені для управління мотоциклами та скутерами;
 • Категорії В, ВЕ та В1, підходять для керування легковими та легкими автомобілями;
 • Категорії С, РЄ, С1 та С1Е, які потрібні для керування вантажними автомобілями та їх модифікаціями з причепом;
 • Категорії Д, Д1, ДЕ та Д1Е, необхідні для керування автобусами, а також причепами до них;
 • Категорія Т, яку відкривають для керування трамваями та тролейбусами.

Зазвичай підкатегорії прав позначаються цифрою 1, і призначаються керувати легшими версіями транспорту. Наприклад, категорія А підходить для мотоциклів, а підкатегорія А1 потрібна для менш потужних скутерів та мопедів.

Категорія прав для керування автомобілем

Категорії прав серії В і С є найпоширенішими. На них більше навчається людей, ніж на інші, тому що для особистих і побутових потреб частіше використовуються саме автомобілі.

Також часто люди приходять навчатися на категорії прав А і А1, тому що, по-перше, це єдині права, які можна отримати в 16 років, а по-друге, мототранспорт багато в чому зручніший, практичніший і дешевший за автомобілі. Тому не лише студенти, а й власники автомобілів нерідко відкривають собі категорію А чи А1.

Категорія прав для громадського транспорту

Деякі проходять курси керування для того, щоб влаштуватися на роботу або змінити рід діяльності. Так відкривають категорії як варіанта З, і Д чи Т.

Категорія Д дозволяє водити автобуси, а права категорії Т відкривають для того, щоб керувати трамваями та тролейбусами. Тобто у звичайному житті ці категорії прав мало кому стануть у нагоді, зате відкривають нові можливості у сфері працевлаштування. Особливо актуально здобути права тим, хто хоче виїхати жити за кордон. Так ви зможете значно розширити для себе діапазон доступних вакансій та місць роботи.

Перепідготовка водіїв за наявності відкритих категорій

Як проходять курси водіння? Навчання в автошколі складається з теоретичних та практичних занять. І для курсу теорії та практики водіння відводиться певний час академічного годинника.

На теорії вивчаються не лише правила дорожнього руху, а й усі теми, які можуть торкнутися водія так чи інакше, починаючи від техніки безпеки до надання медичної допомоги. Тому для тих, хто хоче відкрити нову категорію прав і вже має іншу категорію, є гарна новина. Здати на права маючи іншу категорію можна простіше та швидше.

Оскільки водій вже має права іншої категорії, то означає, що основи він уже знає. І йому не потрібен такий самий курс, як і новачкові. Тому навчання в автошколі на нову категорію відбувається за прискореною програмою, але з повним відпрацюванням практики водіння.

Також для того, щоб відкрити деякі певні категорії прав, потрібно вже обов’язково мати права. Наприклад, які документи потрібні, щоб здати права категорії Д? Окрім звичайного набору документів для автошколи у вигляді паспорта, довідки та фотографій, також знадобиться обов’язкова наявність прав категорії С.Насправді навчання в автошколі і те, як здати на права – це зовсім не страшно і не складно. Особливо у нашій автошколі. Адже записуючись на навчання до автошколи Пегас, ви вибираєте найкращих викладачів, інструкторів, сучасний автопарк та доступні ціни на курси водіїв. Практично всі наші учні здають права з першого разу, без пересдач. А це багато про що говорить. Не дарма ми одна із найкращих автошкіл в Одесі. Тому не бійтеся отримати права та сісти за кермо. Записуйте на курси водіння прямо зараз за найкращою ціною!

Автошкола “PEGAS” 

Мы научим ездить каждого! 

Контакты

   Украинаг. Одессаул. Ольгиевская, 5

Есть вопрос?